W czerwcu zakończyły się terapie logopedyczne w ISG. Mamy za sobą rok intensywnej pracy i wielu wysiłków, ale także wspomnienia dobrej zabawy i mile spędzonego czasu. Najlepszą nagrodą za wytrwałość, zaangażowanie i motywację do ćwiczeń są oczywiście poczynione przez uczniów postępy. Udanych wakacji!

czerwiec1.jpgczerwiec2.jpg

Czerwiec 2018, Małgorzata Kostecka  - logopeda

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym. Aby powalczyć o nagrodę, należy za pomocą dowolnej techniki stworzyć samogłoskę, która będzie się nadawała do zabawy. Zadaniem tej samogłoski jest oddziaływanie na wybrany zmysł lub zmysły.

Kwiecień 2018, Małgorzata Kostecka – logopeda, Michalina Biedrzycka – terapeuta pedagogiczny

Szczególnym wydarzeniem marca były zajęcia otwarte, w których mogli uczestniczyć chętni rodzice dzieci objętych terapią logopedyczną. Była to okazja do przekonania się jak wyglądają zajęcia logopedyczne prowadzone w naszej szkole, możliwość wspólnej zabawy i pracy z własnym dzieckiem oraz rozmowy z logopedą o postępach i perspektywach terapii.

Marzec 2018, Małgorzata Kostecka - logopeda

Ćwiczyliśmy umiejętności matematyczne z najmłodszymi uczniami.  W krótkim filmie pokazuję prostą metodę z użyciem kolorowych patyczków. Stworzyłam ten film dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz dla rodziców, którzy chcą zobaczyć w jaki sposób można ćwiczyć z dzieckiem poprzez zabawę.

Ćwiczyliśmy funkcje wzrokowe i językowe, które są tak ważne w kształtowaniu umiejętności związanych z czytaniem i pisaniem, szukaliśmy „drugiej połówki” serc, układaliśmy ciągi liczbowe i przypominaliśmy sobie nazwy zwierząt.

Zdjęcia pokazują efekty pracy (zabawy?).

Luty 2018, Michalina Biedrzycka- pedagog, terapeuta pedagogiczny

Wypoczęci po feriach wracamy do pracy. Tym razem czekały na nas warsztaty dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami. Uczyliśmy się okazywania złości, przeżywania smutku i lęku. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami.

Luty 2018, Anna Zdolska-Wawrzkiewicz – psycholog