Zdj na stronePani Teresa wraz z klasą 5 bierze udział w prestiżowym programie KOMPETENTCJE NA SZÓSTKĘ organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2017/2018.

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 10 lat organizuje zajęcia dla najmłodszych, współpracując z najlepszymi naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin. Scenariusze lekcji powstają na podstawie zajęć prowadzonych na uczelniach wyższych. Materiały są zgodne z podstawa programowa i gwarantują zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i interesujący sposób - poprzez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków.

W ramach programu klasa 5:

- weźmie udział w 5 atrakcyjnych lekcjach o różnorodnej tematyce,

- rozwinie kompetencje społeczne,

- nauczy się pracować w zespole i dzielić zadaniami,

- rozwinie umiejętność kreatywnego myślenia i samodzielnego rozwiazywania problemów,

- oraz Pani Teresa wezmą udział w konkursie z nagrodami,

- ma szanse na udział w kolejnym wartościowym projekcie w nowym roku

szkolnym.

Teresa Łepek (15.01.2018)

1.png

 

IMG 0468Klasa 1 kończy właśnie dział dotyczący komunikacji poprzez systemy symboli i znaków. Przybliżyli nam je nasi specjalni goście- Pani Monika Gołubiew, która uczyła nas podstaw języka migowego oraz Pani Joanna Kozieł wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół Morskich, którzy wprowadzili nas w tajniki komunikacji na morzach i oceanach. Dziękujemy!

Galeria

Bernadeta Węzeł (07.12.2017)

24899865 1359474490828870 670519311854479515 n28 listopada w naszej szkole odbyło się “Święto światła”. Naszą przygodę zaczęliśmy od sprawdzenia co nas czeka w najbliższej przyszłości, a więc od tradycji lania wosku. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z historią Świętej Łucji, Diwali, Hanukkah, adwentu, legendą świętego Marcina oraz świętego Andrzeja , z tradycjami noworocznymi w Japonii i Chinach. Ponadto przedstawieni byli superbohaterowie używający światła. Można też było zobaczyć najpiękniejsze dekoracje świąteczne, światła wykorzystywane podczas imprez oraz zjawiska fotosyntezy i iluzji optycznej. Każda klasa przygotowała specjalną niespodziankę dla odwiedzających ich gości, taką jak gra lub quiz. Co więcej, uczniowie EISG zaprezentowali teatr cieni, który, wraz z pokazem laserowym, stanowiły kulminacyjny punkt programu. Na koniec uroczystości zapaliliśmy zimne ognie przed naszą szkołą.

Galeria

Teresa Łepek (06.12.2017)

swieto swiatla