Uprzejmie informujemy, że sekretariat szkoły będzie czynny w czasie wakacji w następujący sposób:

do 20 lipca od 7.30 do 15.30

21 lipca - 12 sierpnia NIECZYNNY

od 13 sierpnia 7:30 do 15:30

Przepraszamy za niedogodności.

Agata Kożuszek (12.07.2018)

20180610 125800Grupa uczniów klas 7 - 10, pod opieką p. Vanesy Molina i Małgorzaty Macierzanka, spędziła tydzień w Maladze (Hiszpania). Zakwaterowanie w rodzianch hiszpańskich, poranne lekcje hiszpańskiego, dodatkowe zajęcia kulinarne, lekcja tańca flamenco oraz wycieczka statkiem zostały zorganizowane przez Instituto Málaca. Dodatkowo odwiedziliśmy spektakularne Jaskinie w Nerja, poznaliśmy Centrum Malagi i „spotkaliśmy” Picasso na jego sławnej ławeczce. Korzystając z pięknej pogody spędziliśmy też czas na plaży, basenie i w wielkim Aquaparku w Torremolinos. Zabawa połączona z nauką, hiszpańskie potrawy, kultura i oczywiście język - to fantastyczne doświadczenie na długo zostanie w naszej pamięci, a pomoże w tym duża kolekcja słonecznych zdjęć.

Małgorzata Macierzanka (01.07.2018)

pypW ostatnim tygodniu roku szkolnego, uczniowie klas 1 - 4 mieli okazję przedstawić swoim rodzicom podsumowania swojej nauki w czasie indywidualnych Konferencji PYP. Klasa 5 miała nieco trudniejsze zadanie - zaprosiła całą społeczność szkolną na zorganizowaną przez siebie Wystawę PYP. Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie pozostałych klas mogli zobaczyć efekt ich pracy w ramach unitu „Współdzielenie się planetą” (Sharing the planet). Dwie ścieżki badawcze opracowane przez uczniów dotyczyły zagadnienia wycinania lasów (terenów objętych wycinką, przyczyn nadmiernego wycinania drzew, konsekwencji dla ekosystemów, możliwości przeciwdziałania wycinkom), oraz dziewiczych plemion (rozmieszczenia na świecie, elementów ich tradycji, prawa do niezależności). Wyniki badań klasa 5 opracowała w formie tablic informacyjnych, które prezentowała i omawiała w czasie wystawy. To było pierwsze takie podsumowanie nauki w programie PYP, które zgodnie w wymaganiami IB na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. W imieniu uczniów klasy 5, dziękuję za pomoc w organizacji i odwiedzenie naszej Wystawy.

Galeria 

Małgorzata Macierzanka (01.08.2018)

IMG 2183W tym tygodniu klasy 9 -11 spędziły dwa wspaniałe dni na Wyspie Sobieszewskiej. Pogoda była idealna, więc spacerowaliśmy brzegiem morza w poszukiwaniu bursztynòw lub po prostu leżeliśmy na plaży. Ogniko i gril oraz gry, w które graliśmy wieczorem w hotelu, wprawiły wszystkich w dobry nastrój i sprawiły, że każdy poczuł się zrelaksowany:)

Galeria

Edyta Żywicka (17.06.2018)

IMG 4679Ostatnio społeczność ISG świętowała Dzień Książki. Tego dnia uczniowie przebrali się za bohaterów ulubionych opowieści oraz prezentowali własną klasę jako książkę. Klasa 5 przedstawiła w postaci filmu ciekawe wyniki ankiety związanej z czytelnictwem uczniów i nauczycieli. W bibliotece można było zostawić książkę wydaną po 2012 roku z przeznaczeniem na cel charytatywny.

Galeria

Aleksandra Kotlewska (15.05.2018)